Forum Miasta Steszew

Forum Steszew
Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:03

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Budowa domu
PostNapisane: Śr paź 24, 2018 13:07 
Offline

Dołączył(a): Pn lis 20, 2017 00:00
Posty: 32
Jakis czas temu potrzebowałem na szybko skorzystać z koparki, nagły wypadek przy budowie domu. Nie mogłem liczyć na obiecaną pomoc ze strony ekipy z którą byłem już umówiony. Skorzystałem więc z internetu i natrafiłem na https://koparkaslask.pl/koparka-siemianowice-slaskie/. Powiem tak: solidnie, fachowo bez żadnych problemów. Gdyby ktoś miał podobną sytuację można skorzystać i zapoznać się z zakresem działalności.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2018 13:07 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Budowa domu
PostNapisane: So paź 27, 2018 10:41 
Offline

Dołączył(a): Pt cze 23, 2017 17:48
Posty: 244
Skoro już mowa o budowie domu, to słyszeliście, że w niektórych miejscach na świecie buduje się już domy w technologii druku 3D? Mi taka koncepcja bardzo się podoba, jestem zwolenniczką nowoczesnych technologii ;) Czytałam o tym n blogu Dariusza Stasika https://dariuszstasik.com/, polecam zajrzeć, jeśli również interesuje Was tematyka nowoczesnego budownictwa ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Budowa domu
PostNapisane: Cz lis 29, 2018 19:15 
Offline

Dołączył(a): Pn lis 20, 2017 00:00
Posty: 32
Jak budujecie dom od początku to zlećcie aby w projekcie uwzględnili wam energooszczędność. My tego niestety nie zrobiliśmy i później dużo wydaliśmy pieniędzy, gdy musieliśmy kilka rzeczy zmienić. Najmniejszym problemem była instalacja zestawu solarnego na naszym dachu. Od początku byliśmy zdecydowani na fotowoltaikę, zainstalowaliśmy też pompę ciepła, wideo-domofon oraz odkurzacz centralny. Myślę, że takie rozwiązania będą służyć nam na długie lata. Jesteśmy z żoną fanami nowoczesności i ekologii dlatego zainwestowaliśmy właśnie w te elementy.
Drugą rzeczą na którą musicie zwrócić uwagę to pilnujcie ekipy remontowej. Nasza tak się ociągała, że skończyli remont pół roku później niż planowali ;/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Budowa domu
PostNapisane: N gru 30, 2018 16:45 
Offline

Dołączył(a): So mar 10, 2018 18:08
Posty: 39
Budowa domu to na pewno nie jest łatwe zadanie, bo trzeba nadzorować wszystko już od samego projektu. Znacznie łatwiej jest w przypadku kupna domu gotowego czy mieszkania deweloperkiego. My tak zrobiliśmy i musieliśmy tylko wykończyć mieszkanie i skompletować wyposażenie. To co mogę teraz poradzić z perspektywy czasu to przede wszystkim ładna szklana kabina prysznicowa (tak jak te kabiny prysznicowe wrocław). Dzięki temu nie tylko łazienka wygląda bardziej estetycznie, ale i można zyskać trochę dodatkowej wolnej przestrzeni.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Budowa domu
PostNapisane: Cz sty 17, 2019 13:44 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 01, 2017 15:08
Posty: 258
Czym powinnam się kierować, wybierając system kominowy do swojego domu? Nie orientuję się w kwestiach technicznych. Szwagier mi podpowiada, że bardzo dobre ceramiczne oferuje firma Schiedel https://www.schiedel.com/pl/ . Będę i tak musiała skorzystać z ich doradztwa, bo sama nie znam się na parametrach tych konstrukcji. Powinnam jak najszybciej zdecydować, ale jeszcze poczekam na Wasze opinie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Budowa domu
PostNapisane: So sty 26, 2019 18:55 
Offline

Dołączył(a): Pn lis 20, 2017 00:00
Posty: 32
Ja obecnie muszę się zdecydować na jakąś firmę, która zajmuje się czyszczeniem wentylacji. Ponieważ minęło już trochę czasu od jej instalacji i wydaje mi się, że na czyszczenie wentylacji to już najwyższa pora. Ostatnio dość sporo się w tym temacie naczytałem i systematyczna konserwacja pozwala utrzymać taki system w najwyższej jakości. A dalej chciałbym się cieszyć dobrej jakości powietrzem w każdym pomieszczeniu w domu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Budowa domu
PostNapisane: Cz lut 14, 2019 17:47 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 04, 2018 15:23
Posty: 30
Właśnie dlatego chciałam uniknąć tych wszystkich problemów związanych z budową. Wolałam wybrać nieruchomość z oferty dewelopera Lokum Invest z Krakowa i nie martwić się ani o robociznę, ani o maszyny. Ze spokojną głową podpisałam umowę i czekałam cierpliwie na odbiór kluczy. Wszystko odbyło się w terminie bez żadnych opóźnień i na bardzo wysokim poziomie. Dziękuję, że mogłam zamieszkać w pięknym domu z inwestycji River park.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Budowa domu
PostNapisane: Pt mar 01, 2019 13:48 
Offline

Dołączył(a): So mar 31, 2018 13:57
Posty: 142
My już jesteśmy na etapie wykańczania wnętrz i wszystko jest idealnie, tak jak sobie to wymarzyliśmy. Na szczęście mamy bardzo dobrych specjalistów. Jednym z ostatnich elementów będzie zamontowanie oświetlenia schodowego. Szukaliśmy długo, ale zakupy chyba zrobimy na stronie https://interblue.pl/oswietlenie-schodowe,c,110/ bo mają i fajne produkty i fajne ceny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Budowa domu
PostNapisane: Śr sie 21, 2019 11:10 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 01, 2018 14:11
Posty: 26
Po co budować jak już można kupić gotowy i po prostu wprowadzić się i urządzić go po swojemu. Wiadomo, że budowa domu trwa i też wymaga wielu formalności. Może właśnie warto zainteresować się ofertami deweloperskimi? Tu zarówno na nowe domy jak i nowe mieszkania trójmiasto portal Obido będzie w stanie wam pomóc. Wyszukuje się tu po wielu kryteriach, możecie sobie pofiltrować oferty i szybko znaleźć to co was akurat interesuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Budowa domu
PostNapisane: Pt wrz 13, 2019 17:34 
Offline

Dołączył(a): N lis 19, 2017 19:34
Posty: 33
Budowa domu na pewno nie jest łatwym zadaniem i wymaga sporo pracy oraz przemyśleń. Ale po zbudowaniu domu przychodzi jeszcze czas na jego urządzanie. To również nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Jest sporo różnych możliwości i czasami aż trudno się zdecydować. Dlatego warto jest poprosić o pomoc profesjonalnego architekta jak firma Abrys z Lubonia - https://www.abrys.net/realizacje/, którzy jak nikt inny znają się na tej robocie. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że dom będzie nie tylko pięknie urządzony, ale również będzie funkcjonalny i praktyczny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 13, 2019 17:34 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL